10 korzyści z posiadania domowej stacji zmiękczania wody


Dodano: 2017-01-03 Przez: admin

 
Zbyt twarda woda jest w kranach wielu Polaków – jeżeli również ciebie dotyczy ten problem, w takim przypadku wcale nie musisz załamywać rąk, ponieważ jest rozwiązanie, a mianowicie nowoczesna stacja zmiękczania wody. Jakie są największe korzyści związane z jej zamontowaniem?
 

Smaczniejsza kawa i herbata

Nadmiernie twarda woda powoduje, że kawa i herbata nie smakują tak dobrze, a ponadto kubki i filiżanki są wtedy bardziej zanieczyszczone. Gdy zamontowana zostanie stacja zmiękczania wody, wtedy napoje te będą smaczniejsze, a woda i szkło będą krystalicznie czyste.
 

Ochrona dla pralki i zmywarki

Także twarda woda powoduje, że w AGD osadza się duża ilość kamienia – to może doprowadzić do ich uszkodzenia. Miękka woda to lepsza ochrona dla pralek i zmywarek.
 

Zmniejszenie ilości detergentów

Miękka woda nie wymaga tak dużej ilości detergentów, aby zadziałały one właściwie, dlatego można zredukować ich ilość.
 

Błyszcząca armatura

Problemem twardej wody jest też matowa i pokryta osadem armatura w łazience i kuchni – gdy będzie ona miękka, sprzątanie będzie jeszcze łatwiejsze.
 

Przyjemna pielęgnacja ciała i twarzy

Twarda woda powoduje, że skóra staje się nadmiernie wysuszona, a mycie włosów staje się trudniejsze. Zatem stacja zmiękczania wody sprawi, że codzienna pielęgnacja będzie jeszcze przyjemniejsza.
 

Pranie w końcu wyprane

W twardej wodzie trudno doprać plamy, a białe ubrania czy firanki szybciej szarzeją.
 

Łatwiejsze zmywanie

Niezależnie od tego, czy zmywa się ręcznie czy w zmywarce, po zmywaniu naczynia będą lśniły i nie będą pokryte brzydkimi zaciekami.
 

Ochrona instalacji CWU

Instalacje i urządzenia do wody użytkowej szybciej psują się wtedy, gdy pracują z wodą twardą.
 

Zabezpieczenie instalacji grzewczych

Poważnym problemem zbyt twardej wody jest też zwiększone ryzyko uszkodzenia instalacji grzewczych przez osadzanie się w nich dużej ilości kamienia i rdzy – w efekcie ogrzewanie jest mniej efektywne.
 

Bezpieczeństwo dla dzieci

Twarda woda może podrażniać delikatną skórę dzieci, dlatego zamontowanie stacji uzdatniania wody rekomendowane jest rodzicom.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy