Gdzie należy montować drzwi przeciwpożarowe?


Dodano: 2016-05-16 Przez: admin

 

Głównym zadaniem drzwi przeciwpożarowych jest zabezpieczanie przestrzeni przed rozprzestrzenianiem się ognia oraz dymu w trakcie pożarów. Dzięki temu pozwalają one na uzyskanie odpowiedniego czasu na ewakuację użytkowników danego obiektu.

 

Dzisiaj zainteresowanie drzwiami przeciwpożarowymi jest coraz większe. Cieszą się one zainteresowaniem także wśród prywatnych osób, które decydują się na ich montaż we własnych domach jednorodzinnych w celu zapewnienia większej ochrony sobie i swoim bliskim.

 

Drzwi przeciwpożarowe znajdują w szczególności zastosowanie w budownictwie wielorodzinnym oraz w budynkach zaliczanych do obiektów użyteczności publicznej, na przykład w urzędach, centrach handlowych, placówkach edukacyjnych, zakładach pracy różnego rodzaju. Z reguły służą one do oddzielania pomieszczeń, w których może dojść do pożaru, od reszty przestrzeni, aby pozwolić na sprawną ewakuację w przypadku zaistnienia zagrożenia. W związku z tym są one montowane przy rozdzielniach elektrycznych i gazowych, przestrzeniach technicznych innego rodzaju, także przy garażach i piwnicach. Pod uwagę przy dobieraniu miejsca, gdzie mają znajdować się drzwi przeciwpożarowe, bierze się również wytyczone drogi ewakuacyjne. Z kolei w przypadku montażu w domu jednorodzinnym najczęściej są one umieszczane w garażach oraz w piwnicach i kotłowniach.

 

Jeżeli chcesz zamówić drzwi przeciwpożarowe, dzisiaj można zrobić to w wielu różnych firmach zajmujących się ich produkcją i sprzedażą. Śląsk jest jednym z regionów, gdzie także są one dostępne – Katowice jako największe miasto w aglomeracji oferują możliwość ich zakupu w kilku różnych sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży. Warto pamiętać o tym, że równie ważne jak dobre parametry drzwi przeciwpożarowych jest ich prawidłowy montaż, dlatego też powinien być on wykonany przez ekspertów  tej dziedzinie – tylko wtedy będzie można mówić o optymalnej odporności na ogień oraz na dym. Najczęściej firmy zajmujące się sprzedażą oferują również usługi montażowe.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy