Profesjonalne czyszczenie zębów – skaling, piaskowanie. Co warto wiedzieć?


Dodano: 2016-05-16 Przez: admin

 

Regularne czyszczenie zębów to podstawa, ale nierzadko to za mało, aby utrzymać swój uśmiech w idealnym stanie. Dużym problemem jest w szczególności kamień oraz osady, które pojawiają się u osób pijących dużo kawy, herbaty, wina, palących papierosy. W takiej sytuacji należy udać się do stomatologa, który wykona profesjonalne czyszczenie.

 

W gabinecie stomatologicznym można skorzystać z usług skalingu i piaskowania, które często łączone są również z fluoryzacją zębów. Zabiegi te nie tylko mają na celu poprawę estetyki zębów, ponieważ usuwają osad i kamień, co u wielu osób daje także efekt bielszego uśmiechu, ale jeszcze dodatkowo zapobiegają wielu chorobom zębów i przyzębia, między innymi próchnicy czy też odsłoniętym szyjkom zębowym i paradontozie.

 

Skaling

Jest to zabieg polegający na usunięciu dużych złogów kamienia nazębnego – wykonuje się go z użyciem skalera ultradźwiękowego, który rozbija kamień i powoduje jego odpadanie, albo też skalera ręcznego. Warto wybierać takie kliniki stomatologiczne, na przykład w mieście Warszawa, które używają nowocześniejszego sprzętu ultradźwiękowego.

 

Piaskowanie

Jest to zabieg polegający na wykorzystaniu piaskarki – pod dużym ciśnieniem natryskuje ona na nawierzchnię zębów piasek zmieszany z wodą, pozwala na usunięcie osadów oraz przebarwień powstałych po herbacie, kawie, papierosach, winie. Dodatkowo piaskowanie wygładza nawierzchnię zębów i powoduje, że ładnie się błyszczą.

 

Lakowanie zębów – fluoryzacja

Pełny zabieg higienizacji może być również uzupełniony o wykonanie lakowania, czyli fluoryzacji. Polega ona na pokryciu zębów specjalnym lakiem wypełniającym, który wnika w bruzdy i szczeliny i zapobiega próchnicy.

 

Tego rodzaju zabiegi w wielu klinikach kosztują około 150-250 złotych. Wykonuje je dentysta lub też higienistka. Jeżeli chcesz skorzystać z nich w takich rejonach jak Żoliborz czy Ochota, adresy możesz znaleźć w internecie. Warto wcześniej umówić się na wizytę, ponieważ higienizacja może trwać nawet więcej niż pół godziny zależnie od stopnia kamienia oraz osadów. Zabieg zaleca się wykonywać raz do roku.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy