Uszczelka na wymiar – czy można ją kupić?


Dodano: 2016-05-15 Przez: admin

 

Nierzadko tym elementem, który szybko ulega uszkodzeniu w sprzętach różnego rodzaju, jest uszczelka. Przetarta czy pęknięta może prowadzić do jeszcze poważniejszych usterek. Niestety, często zdarza się, że uszczelki do danego sprzętu nie można nigdzie zakupić. Co zrobić wtedy?

 

Wielu producentów oferuje uszczelki do swoich produktów jako części zamienne. Dotyczy to nie tylko armatury, ale również różnego rodzaju sprzętów, na przykład AGD czy maszyn używanych w produkcji. Można wtedy zakupi je w wybranym wariancie i wymienić, by sprzęt znów mógł działać prawidłowo. W sprzedaży dostępne są też różnego rodzaju uniwersalne uszczelki, które można kupić też w kompletach – są one w różnych rozmiarach, dlatego też często można dobrać wśród nich taką, która będzie prawidłowa. Co jednak wtedy, gdy żadna uszczelka nie będzie pasowała?

 

Zamów uszczelkę na wymiar

Wtedy, gdy żadna z uszczelek dostępnych w regularnej sprzedaży nie jest dopasowana, wówczas pomóc może producent uszczelek, który wykona ją na zamówienie. Taka usługa świadczona jest zarówno dla klientów biznesowych, często zamawiających duże ilości uszczelek, jak i również może być ona wykonana jako pojedyncza dla klienta indywidualnego.

 

Firmy, które produkują wyroby z gumy, w tym uszczelki, posiadają nowoczesne zaplecza technologiczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie różnych elementów. Również dysponują własnymi działami projektowymi, gdzie uszczelka będzie mogła zostać zaprojektowana. Gdy chcesz skorzystać z takich usług, warto dostarczyć zużytą uszczelkę do firmy, aby na jej podstawie została zaprojektowana nowa. Gdy nie jest to możliwe, wtedy konieczne będzie dokonanie pomiarów urządzenia.

 

Zamów uszczelkę przez internet

Firmy zajmujące się wycinaniem uszczelek są też w stanie wykonać niektóre z nich na zamówienie złożone przez internet. Gdy uszczelka nie jest skomplikowana, wtedy wszystkie szczegóły będzie można przekazać online, co powoduje, że nie trzeba udawać się osobiście do firmy. Czas oczekiwania na otrzymanie uszczelki to zwykle od kilku dni do kilku tygodni. Gdy uszczelka zostanie wykonana, wtedy będzie przesłana pocztą lub kurierem.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy